MIESIĘCZNIK! O CZYM LEKARZE CI NIE POWIEDZĄ WRZESIEŃ 2016


AVT11

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


14,00 zł

"O CZYM LEKARZE CI NIE POWIEDZĄ" WRZESIEŃ 2016

Dystrybutor: AVT korporacja

Redaktor Naczelny poleca

Na myśl o wizycie u dentysty, robi Ci się słabo? W tym numerze piszemy o alternatywnych metodach leczenia próchnicy dostępnych w gabinetach stomatologicznych. Dowiesz się kiedy można je stosować, a kiedy koniecznością staje się wiertło. Podpowiadamy, jak radzić sobie z bólem zęba w oczekiwaniu na wizytę oraz piszemy dlaczego licówki nie zawsze są dobrym wyborem.

Tym razem raport specjalny poświęciliśmy zaburzeniom pracy tarczycy. To coraz powszechniejsza przypadłość, jednak często pozostaje niezdiagnozowana. Dzieje się tak dlatego, że szwankująca tarczyca ma wpływ na cały organizm, w związku z tym może powodować objawy, które trudno powiązać z tym małym gruczołem. Depresja, zaparcia, kłopoty z miesiączkami, chroniczne zmęczenie lub kołatania serca czasami właśnie za nimi ukrywają się nadczynność lub niedoczynność tarczycy.

Rok szkolny tuż tuż, więc oczywiście piszemy, jak wspomóc rozwój uczniów. Badania wykazały, że można stymulować mózgi dzieci, które początkowo odstawały od swoich rówieśników, w taki sposób, by zniwelować te różnice! Pierwsze dni w szkole i przedszkolu mogą zaskoczyć rodziców i dziecko.

Choć trudno w to uwierzyć, w XXI w. choroby pasożytnicze są równie powszechne jak dawniej. Niemal każdy z nas miał, ma lub będzie miał jakiegoś parazyta. Tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. W numerze wrześniowym opisujemy najpowszechniejszych "dzikich lokatorów", symptomy, które mogą wskazywać na to, że staliśmy się właśnie ich żywicielami oraz jak się przed taką inwazją chronić.

Ponadto dowiesz się: Jak zadbać o skórę i pozbyć się przebarwień, które pozostały jako niechciane pamiątki po lecie; Jakie są zdrowotne właściwości jagód, bo prócz malin i borówek jest jeszcze sporo innych, które warto teraz zbierać; Jakie przetwory warto zrobić ze względu na ich prozdrowotne właściwości; Jak zapobiegać i leczyć nietrzymanie moczu za pomocą ćwiczeń i fizjoterapii; Jak leczyć blizny.

Oczywiście nie zabraknie porad Starego Doktora. Tym razem będzie o schorzeniach serca i trudno gojących się ranach. Natomiast nasz Detektyw Medyczny przedstawi żywność, która - jak dowodzą badania - chroni przed rakiem. Miłej lektury!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.