Czasopismo Holistic Health wydanie Maj-Czerwiec 2017


AVT27

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


14,00 zł

Czasopismo Holistic Health wydanie Maj-Czerwiec 2017

Dystrybutor: AVT korporacja

Żyj i lecz się holistycznie - coraz śmielej w medycynie przebija się świadomość jedności ciała, umysłu i duszy (body + mind + spirit). Dlatego lecząc ciało, nie należy bagatelizować siły psychiki i umysłu. Spersonalizowane traktowanie pacjenta w „całości”, obejmującej jego ciało, umysł i stan emocjonalny to kanon medycyny holistycznej (od fonetycznego brzmienia angielskiego słowa whole - całość).

Redaktor Naczelny poleca

Wiodącym tematem majowo-czerwcowego numeru jest wiosenne oczyszczanie ciała z toksyn. Czy kuracje detoksykujące mają sens? Kiedy i jak najlepiej je przeprowadzać? Czy można spowodować, żeby procesy samooczyszczania organizmu przebiegały sprawniej niż dotąd? Z pomocą w udzieleniu odpowiedzi na te pytania przychodzi nam ziołolecznictwo, medycyna chińska, ajurweda, medycyna klasztorna i bonifratrzy, a także światowej klasy dietetycy. Przy okazji przedstawiamy sprawdzoną i bezpieczną kurację usprawniającą funkcjonowanie wątroby i woreczka żółciowego. Jest ona również pomocna w pokonywaniu przebiegłego wroga, czyli cukrzycy wraz z generowanymi przez nią powikłaniami. Tę chorobę udaje się już dzisiaj pokonać, jeśli dysponujemy odpowiednią wiedzą. Przedstawiamy wyniki badań, które będą najlepszym drogowskazem.

Wyjaśniamy również na czym polega pułapka reiki, metody uzdrawiania cieszącej się coraz większym zaufaniem medycyny konwencjonalnej, ale niosącej ze sobą nietypowe zagrożenie. Uwagę kierujemy na mistrzów reiki, zwanych sensei. Z kolei w artykule "Fascynujące teorie, niebezpieczne praktyki" ostrzegamy przed nową medycyną germańską, która zawładnęła wyobraźnią internautów. Również tytuł innego artykułu, "Masaż - ulga w bólu kręgosłupa", mówi sam za siebie. Dodajmy więc tylko, że przedstawiamy też inne skuteczne sposoby na tę dolegliwość, bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży. Czy depresję można wyleczyć? Jak odróżnić zwykły smutek od depresyjnego? Wyjaśnienie przynoszą historie dwóch kobiet, Grażyny i Joanny.

W tym wydaniu "Holistic Health" na cenzurowanym znalazły się superfoods. Czy nasz zachwyt nad jedzeniem, które z założenia powinno być super, na pewno jest uzasadniony? Jakie produkty należy włączyć do diety, a z czego najlepiej zrezygnować? A ponadto w numerze: zdrowe zamienniki białego cukru, stretching, czyli ćwiczenia rozciągające dla początkujących, rezultaty badań poświęconych diecie paleo i śródziemnomorskiej, historie dzieci z ADHD i cała prawda o czerwonym mięsie.

Zapraszamy do lektury!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.