Książka "Mama Alergika Gotuje z Dziećmi Wiosna-Lato" Katarzyna Jankowska Miękka oprawa


MAG1

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


44,99 zł

Książka "Mama Alergika Gotuje z Dziećmi Wiosna-Lato"

Autor: Katarzyna Jankowska

Miękka oprawa

To wyjątkowy poradnik pełen kolorowych, apetycznych zdjęć, ręcznie narysowanych ilustracji i prostych przepisów, które dziecko przygotuje samodzielnie lub z pomocą opiekuna. W gotowaniu pomagają dzieciom MAGiczni bohaterowie, którzy odkrywają tajniki MAGicznej kuchni, opowiadają wiele ciekawostek i zachęcają do nauki przez zabawę.

Książka zawiera 60 różnorodnych przepisów przygotowanych na bazie owoców i warzyw dostępnych w sezonie wiosenno-letnim. Przepisy zostały podzielone na działy: „Podstawowe”, „Śniadania”, „Obiady-Kolacje”, „Desery” i „Dodatki”.

Wszystkie potrawy nie zawierają mleka, jajek, soi, orzechów, kakao, selera i miodu. To dania wegańskie, bezglutenowe i pozbawione zwykłego cukru. Każdy przepis, podobnie jak w poprzednich książkach, został opatrzony adnotacją od dietetyka klinicznego i stworzony z myślą o osobach reagujących krzyżowo na różne warzywa i owoce.

W nowej książce opis przepisów jest wzbogacony o informacje odnośnie kalorii.

Część merytoryczna dla dorosłych to tzw. wademekum dla rodzica, które zawiera: Informacje o pyleniu brzozy, traw i alergiach krzyżowych, Obszerny materiał od dietetyka o racjonalnym odżywaniu dzieci, Sezonowy kalendarz na wiosnę i lato, który ułatwi wybór wartościowych warzyw i owoców, 30 MAGicznych wskazówek dla rodziców tzw. „Tadka Niejadka”, oraz odpowiedzi na wiele pytań np.:

Które warzywa i owoce przechowywać w lodówce, a które poza nią?

Jakie warzywa i owoce należą do najbardziej zanieczyszczonych pestycydami, a jakie zaliczane są do tych czystych?

Jak domowym sposobem pozbyć się pestycydów? Jak czytać etykiety i na które oznaczenia zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

W książce znajdują się także:

  • 24 wierszyki, z których dzieci dowiedzą się wiele ważnych informacji na temat warzyw, kasz, owoców oraz ich wartości odżywczych,
  • ciekawostki,
  • porady,
  • rebusy,
  • ilustracja „znajdź 10 szczegółów”,
  • samoprzylepne gwiazdki, które służą do oznaczenia ulubionych przepisów,
  • strony „Mój przepis”, na których można zapisać własne pomysły kulinarne.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.