Olej rycynowy 200ml Rycyna


INP8

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


28,00 zł

Olej rycynowy
Producent: Elit Phito
Dystrybutor: Inpoland

Olej posiada certyfikat ISO 22000:2005

Olej rycynowy tłoczony na zimno. Zarówno spożywczy jak i kosmetyczny.

Olej rycynowy - olej specjalnego przeznaczenia spożywczego. Zalecany jako doskonały środek przeciw ostrym, przewlekłym zaparciom.

Olej rycynowy, uzyskany metodą zimnego tłoczenia z nasion rycyny jest rekomendowany do stosowania w kosmetyce i jako środek przeczyszczający. Stosowany jest zewnętrznie w postaci maści i balsamów przy oparzeniach, owrzodzeniach, ranach, a także w celu zmiękczenia skóry, przyspieszenia wzrostu włosów, usunięcia łupieżu.

Olej dobrze walczy z drobnymi zmarszczkami, odżywia i zmiękcza suchą i wrażliwą skórę. Już po miesiącu stosowania można zauważyć, iż skóra staje się bardziej gładka. Olej rycynowy nadaje się do pielęgnacji skóry powiek, na których wcześniej powstały drobne zmarszczki.

Dobrze goi pęknięcia, zadrapania, zmniejsza siniaki. Skutecznie pomaga w usunięciu brodawek, znamion, ciemnych (wątrobowych) plam.

Stosuje się do łagodzenia i stopniowego wyeliminowania modzeli i odciski. Pozostawia skórę stóp miękką, łagodzi zmęczenie i ból. Ma właściwości wybielające, co daje możliwość rozjaśnia piegi. Stymuluje wzrost włosów na głowie, a także brwi i rzęs. Zaleca się spożywać podczas łysienia i silnego wypadania włosów. Należy mieć na uwadze to, że od stosowania oleju rycynowego włosy mogą się przyciemnić.

Sposób stosowania:

Olej ten można stosować zarówno w postaci czystej, jak i w składzie mieszanek z innymi olejami tłustymi. Codzienne nakładanie oleju za pomocą szczoteczki (należy użyć szczoteczki od tuszu do rzęs, wcześniej dobrze przemytą) sprawi, iż rzęsy staną się długie i gęste.

Przy niegłębokich zmarszczkach na twarzy należy zrobić mieszankę w jednakowych ilościach z takich olejów jak: olej rycynowy, olej z rokitnika i oliwa z oliwek (dobrze nadaje się także olej z kiełków pszenicy, olej z dzikiej róży). Przed zastosowaniem tej mieszaniny należy ją trochę podgrzać, po czym ostrożnie stosować na skórę, gdzie widoczne są zmarszczki. Aby osiągnąć zadawalający efekt, najlepiej wykonywać taki zabieg codziennie, a nawet dwa razy dziennie.

Aby zapobiec wypadaniu włosów, należy wymieszać olej rycynowy z wódką w proporcji 2:1. Tę mieszankę należy wcierać w cebulki włosów i najlepiej wykonywać to dwa razy w tygodniu, w odstępie trzech dni.

Skład: 100% olej rycynowyNewsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.