Olej Lniany 0,5l Olej lniany podstawa diety dr Budwig Olej lniany Nieoczyszczony olej lniany tłoczony na zimno olej lniany


ZPO2

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


34,00 zł

Olej lniany 10 - Stopniowy

Producent: Złoto Polskie - Family Business s.c. ul. Piwna 5, 62-800 Kalisz

index: ZPO2

Oleje tłoczone na zimno, 10-stopniowe ze względu na swoją wysoką jakość mają krótki termin przydatności do spożycia. W zależności od oleju wynosi on 2 do 6 miesięcy od daty produkcji. Kupując oleje firmy Złoto Polskie mają Państwo pewność zakupu świeżego produktu. Naturalna Medycyna odbiera dostawy olejów 1 raz w tygodniu.


Olej lniany 10 Stopniowy to gwarantowana certyfikatem jakość.

Olej lniany 10 Stopniowy szczególnie zalecany do diety dr. Budwig.

Olej lniany dostępny w sprzedaży wysyłkowej.
Dostarczamy paczką kurierską w opakowaniach termicznych.

Olej lniany jest zimnotłoczony, nieoczyszczony, biologicznie aktywny.

Olej lniany produkowany jest w unikalnej technologii na zimno, gdzie zaraz po wytłoczeniu zamkniętą instalacją spływa do chłodni i naturalnie sedymentuje w szczelnych pojemnikach. Sprzedaż i przechowywanie odbywa się wyłącznie z lodówek – stąd nazwa 10 stopniowy.

Stała kontrola nad procesami: tłoczenia, sedymentacji, dystrybucji zapewnia mu najwyższą jakość charakteryzującą się biologiczną aktywnością zawartych w nim NNKT. Kwasów tych organizm nie wytwarza i dlatego muszą być dostarczone codziennie wraz z pożywieniem, gdyż są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kwas tłuszczowy alfa linolenowy to niezwykle istotny dla naszego organizmu kwas z grupy Omega-3. Jest on kluczowym składnikiem oleju 10 stopniowego. Jest znakomitym produktem spożywczym.

Obecnie, jemy nadmiernie dużo tłuszczów nasyconych i Omega-6, a nazbyt mało jednonienasyconych i Omega-3.

Wytwory o wysokiej zawartości Omega-3 są bez wątpienia droższe w produkcji na dużą skalę. Wynika to z faktu, iż kwasy te występują w przyrodzie o wiele rzadziej.

Kwasy z grupy Omega-3 są ponadto bardzo nietrwałe, szybko się utleniają i tracą właściwości zdrowotne. Występują jedynie w pożywieniu świeżym i nieprzetworzonym.

Olej lniany przechowywany w lodówce może stać się mętny, lub na dnie butelki może pojawiać się naturalny osad wyziębionych wosków. Jest to zjawisko naturalne.

Skład oleju lnianego 10 stopniowego
Olej lniany 10 stopniowy zawiera ponad 70% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). W odróżnieniu od pozostałych kwasów, nie są one syntetyzowane przez organizm, lecz muszą być dostarczone z codziennym pożywieniem.

Spośród tych NNKT ok. 60% stanowią kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3, występujące tutaj pod postacią kwasu alfalinolenowego.

Olej lniany to najbogatsze roślinne źródło kwasów z grupy Omega -3. Pozostałe oleje spożywcze zawierają jedynie niewielkie ilości tego składnika.

Skład oleju lnianego 10 stopniowego

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.