Chlorella 250mg 250g


MTS34

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


36,00 zł

Chlorella w tabletkach 250mg
Dystrybutor Grupa MTS.

Nazwa chlorelli wywodzi się z łaciny i oznacza świeżą, drobną zieleń. Swój ciemnozielony kolor zawdzięcza chlorella dużej zawartości chlorofilu – najwyższej u poznanych dotychczas roślin. Ten maleńki, jednokomórkowy organizm widzialny jest jedynie przez mikroskop. – Poza zdumiewającą ilością składników odżywczych takich jak minerały, witaminy i aminokwasy posiada elementy, które odpowiadają za wzmocnienie systemu immunologicznego, poprawę pamięci, koncentracji oraz eliminację toksyn z organizmu. Jest niezwykle pomocna w schorzeniach chronicznych, takich jak reumatyzm, artretyzm, cukrzyca, zaburzenia ciśnienia, trawienia i wchłaniania, jak również w wirusowych i bakteryjnych infekcjach oraz grzybicach.

Chlorofil odgrywa ważną rolę w leczeniu niedokrwistości. Odkryto także, że chlorella ma silne działanie przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe – pobudzając wytwarzanie interferonu w organizmie. Zawiera też ponad dwadzieścia różnych witamin i związków mineralnych. Jest, na przykład, bogatym źródłem karotenu (prowitaminy A), który usuwa uszkodzenia skóry powstałe w wyniku działania promieniowania ultrafioletowego, wzmacnia wzrok i zapobiega rozwojowi raka płuc. Ponadto występują w niej znaczące ilości żelaza, jodu, cynku i kobaltu. Ma tyle różnorodnych składników odżywczych, że można ją również bezpiecznie stosować w trakcie różnych diet lub postu jak i w celu pozbycia się nadwagi.

JAK DZIAŁA CHLORELLA?
korzystnie oddziałuje na żołądkowo-jelitową błonę śluzową – naturalną barierę ochronną przeciwko szkodliwym substancjom wiąże takie trucizny jak ciężkie metale (na przykład rtęć z amalgamatów czy kadm z papierosów itd.), jak również rozpuszczalniki, pestycydy, PCB itp. stymuluje tworzenie specjalnych substancji produkowanych przez organizm, które powstrzymują infekcje dostarcza organizmowi cennych substancji takich jak aminokwasy, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe wspomaga pracę makrofagów – komórek odpowiedzialnych za obronę organizmu przeciwko czynnikom patogennym
– Wszystkim od niemowlaka po staruszka, a w szczególności tym, którzy cierpią na jakiekolwiek niedobory w organizmie, co przy dzisiejszej diecie opartej na wysoko przetworzonych i wyprodukowanych z udziałem chemii rolnej produktów dotyka większości naszego społeczeństwa. Szczególnie polecam wszystkim tym, którzy często zapadają na infekcje, cierpią na zmęczenie i nerwowość. Warto również wspomnieć o tym, że chlorella jest skuteczna w walce z nadciśnieniem. W wielu przypadkach problemy z wysokim ciśnieniem znikają po kilkumiesięcznym stosowaniu chlorelli. Przynosi także ulgę w chronicznych zaparciach i wzdęciach u około 85 procent badanych osób.

Sposób spożycia:
Poniższy sposób dawkowania dotyczy tabletek 400mg
Dziennie należy spożywać ok 3-5 g Chlorelli jest to 12-20 tabletek
Dzieci pow. 3 lat 1g-3g dziennie (4 - 12 tabletek)

Chlorelle można przyjmować w jednej dawce np.rano lub podzielić na dwie dawki (rano i wieczór)
Spożytą chlorellę należy popić szklanką wody lub soku.

Składniki:
sproszkowana chlorella, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.