Nowy Baton Bee Strong daktylowo-słonecznikowy z pyłkiem pszczelim 35g (opakowanie 20 szt.)

Baton Bee Strong daktylowo-słonecznikowy z pyłkiem pszczelim 35g (opakowanie 20 szt.)


MB39

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


70,00 zł

Baton Bee Strong (opakowanie 20 szt x 35g.)

Dystrybutor; Instytut Nowych Idei, ul. Dworcowa 11, 64-330 Wojnowice

index: MB39

Baton Bee Strong daktylowo-słonecznikowy z pyłkiem pszczelim 35g

Składniki:

50% pasta daktylowa

26% pyłek pszczeli

24% nasiona słonecznika

Może zawierać soję, przechy, orzeszki arachidowe, mleko, zboża zawierające gluten, nasiona sezamu.

Wartość odżywcza w 100g w 35g (jedna porcja) Wartość energetyczna 1591 kj/ 379 kcal 557 kj / 133 kcal Tłuszcz 12g 4,2g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,4g 0,5g Węglowodany 51g 18g w tym cukry 46g 16g Błonnik 7,4g 2,6g Białko 13g 4,6g Sól 0,1g 0,04g

Pierzga i pyłek to produkty, które zawierają w swoim składzie wszystkie niezbędne aminokwasy, pyłek, a szczególnie pierzga, ilością wielokrotnie przewyższa produkty białka zwierzęcego, jakimi są mięso wołowe czy wieprzowe Ze względu na proporcje poszczególnych składników pierzgi, stanowi ona doskonałą odżywkę uzupełniającą dietę współczesnego człowieka. Działają wielokierunkowo wzmacniając organizm i przywracając jego prawidłowe funkcjonowanie.

pyłek pszczeli

Pyłek pszczeli cechuje wiele cennych dla organizmu właściwości. Ze względu na dużą zawartość białka, spożywanie pyłku kwiatowego polecane jest w niedoborach białka czy dla sportowców. Co ciekawe zidentyfikowano w nim aż 250 różnych związków - stanowi bogate źródło witamin – przede wszystkim witaminy E, witamin z grupy B, witaminy C i beta-karotenu. Znajdziemy w nim także bardzo dużo minerałów, zwłaszcza fosforu i potasu, ale i wapnia, magnezu, sodu, żelaza, manganu, cynku i miedzi.

Pyłek kwiatowy – co to jest?

Pyłek kwiatowy (pyłek pszczeli) to pyłek, który został zebrany przez pszczoły, ale nie został całkowicie przetworzony przez pożyteczne owady. Pyłek kwiatowy zbierany jest przez pszczoły w celu nakarmienia młodych owadów i trafia do ula pod postacią maleńkich kuleczek. Jedna taka kuleczka to ponad 100 tysięcy mikro ziaren pyłków różnych kwiatów – w zależności od tego, na jakich terenach latają pszczoły. Pozyskiwanie pyłku kwiatowego możliwe jest poprzez instalację u wlotu ula zabezpieczenia, które pozwala odebrać pszczołom część zebranego pyłku.

Cenny skład pyłku pszczelego

Nieocenione wartości odżywcze pyłku pszczelego wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego, gdyż zidentyfikowano w nim ponad 250 różnych związków. Znajdują się w nim cukry proste (fruktoza, glukoza), kwasy tłuszczowe, ponad 30 aminokwasów (ich zawartość w pyłku sięga nawet 12%!) oraz składniki mineralne, takie jak potas, fosfor, wapń, magnez, sód, żelazo i cyn. Pyłek kwiatowy jest też źródłem wielu witamin. Wśród nich najważniejszymi są: A, B1, B2, B3, E, C, PP i D.

Wartości zdrowotne pyłku pszczelego

Badania przeprowadzone nad pszczelim pyłkiem kwiatowym potwierdziły jego korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Stanowi on bardzo cenną odżywkę dla organizmu człowieka.

Przeciwwskazania do stosowania pyłku kwiatowego

U osób, które są uczulone na pyłki roślinne, po jego spożyciu mogą wystąpić reakcje alergiczne. Może być to zaczerwienienie spojówek, pokrzywki, zaburzenia układu pokarmowego takie jak wzdęcia, bóle brzucha, nudności, zgaga oraz obrzęki.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.