Kawa zielona mielona o smaku korzennym 250g


SC51

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


15,00 zł

Kawa zielona mielona o smaku korzennym

Producent: Intenson Europe sp. z o.o., Całowanie 94G, 05-480 Karczew

index: SC51

Kawa zielona mielona o smaku korzennym w swoim składzie zawiera dużą zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). suplement diety wspomagający odchudzanie.

Zielona kawa uznawana jest za środek wspomagający odchudzanie. Jest zielona, bo obróbka ziaren zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Są to więc normalne ziarna kawy niepoddane obróbce termicznej ani fermentacji. Dzięki temu, że wysoka temperatura nie przeniknęła do wnętrza ziaren, zachowane zostały pewne jej właściwości.

Kwas chlorogenowy (CGA) jest estrem kwasu cynamonowego i chinowego. Należy do naturalnych polifenoli i wykazuje działanie antyoksydacyjne. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, antygrzybiczne, przeciwnowotworowe oraz wykazuje efekt hipoglikemiczny i hipolipidemiczny.
Kwas chlorogenowy znajduje się między innymi w owocach kawy (w tym w zielonej kawie) a także śliwkach (zwłaszcza suszonych), karczochach, pokrzywach, pomidorach, bakłażanach, truskawkach, jabłkach, gruszkach, pomidorach, jagodach, ziemniakach, orzeszkach ziemnych. Kwas chlorogenowy hamuje wzrost populacji preadipocytów, co można uznać za mechanizm redukcji otyłości. Znajdując się w organizmie obniża ilość cukru wchłanianego w przewodzie pokarmowym. Prowadzi to do zmuszenia organizmu do korzystania z nagromadzonych wcześniej zapasów.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.