Młody Jęczmień w proszku 250g


MTS13

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


15,00 zł

Młody Jęczmień w proszku 250g
Dystrybutor- Grupa MTS

Młody jęczmień jest znany od wielu wieków. Już w starożytnym Rzymie ten naturalny zastrzyk witamin cieszył się bardzo dużą popularnością.

Sproszkowany młody jęczmień nie jest zwykłym suplementem pokrywającym braki witamin w naszej diecie. To znacznie więcej! Szklanka napoju uzyskanego z łyżki sproszkowanego jęczmienia dostarcza nam tyle witamin, minerałów i enzymów co cała główka świeżych brokułów – dlatego tak ważne jest aby mody jęczmień był wysokiej jakości.

Według ustaleń naukowców, młody jęczmień zawiera 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, ponad 2 razy więcej magnezu i 5 razy więcej żelaza niż zwykła pszenica. W jego skład wchodzą takie witaminy jak: C, E, B1, B2, B6, beta-karoten, kwas foliowy, potas, wapń, żelazo, magnez, mangan, cynk , krzem oraz selen.

Największą tajemnicą młodego jęczmienia jest duża zawartość chlorofilu – to dzięki niemu młody jęczmień jest „gwiazdą” wśród innych zdrowotnych produktów. Chlorofil ma skład podobny do składu hemoglobiny dzięki czemu pobudza pracę serca, układu naczyniowego, jelit, macicy i płuc. Młody jęczmień ma w sobie także specjalny antyoksydant (glikozylisowiteksynę), którego moc działania przeciw wolnym rodnikom jest ok. 500 razy mocniejsza niż witaminy E!

Wg. naukowców z uniwersytetu tokijskiego cząsteczki wchodzące w skład soku z młodego jęczmienia chechuje zdolność odbudowywania DNA komórkowego – oznacza to, że sok z młodego jęczmienia regeneruje uszkodzone geny i może odbudowywać również uszkodzone struktury naszej skóry. Młody jęczmień potrafi poradzić sobie także z zakwaszeniem organizmu. Ma bowiem silne zasadotwórcze działanie.Nierównowaga kwasowo-zasadowa ma wpływ na powstawanie wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych.

A co takiego zawiera w sobie Młody Jęczmień ?
Zawiera 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, 2 razy więcej magnezu i 5 razy więcej żelaza niż zwykła pszenica
Witaminy C, E, B1, B2, B3, B5, B6, K, beta-karoten, kwas foliowy, potas
Główne aminokwasy: alanina, arginina, fenyloalanina, glicyna, histydyna, izoleucyna, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, leucyna, lizyna, metionina, prolin, seryna, treonina, tyrozyna, walina

 • Wapń – wzmacnia kości
 • Żelazo – przeciwdziałające powstawaniu anemii
 • Magnez – zapobiegający skurczom mięśni i łagodzący skutki stresów
 • Mangan – Zwiększający odporność organizmu
 • Cynk i krzem – wzmacniający włosy i paznokcie
 • Selen – chroni przed wolnymi rodnikami i zapobiega nowotworom
 • Błonnik – reguluje procesy trawienia, zmniejsza apetyt, oczyszcza przewód pokarmowy z toksycznych substancji zalegających w jelicie grubym i zatruwających organizm
 • Chlorofil – bardzo wysoka zawartość chlorofilu, jego skład jest podobny do składu hemoglobiny. Ppobudza pracę serca, układu naczyniowego, jelit, macicy i płuc. Ma właściwości wzmacniające i pobudzające – jest w tej dziedzinie tak skuteczny, że trudno porównać go z jakąkolwiek inną substancją. Chlorofil to również potężna broń w walce z wieloma chorobami: działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, zwalcza bakterie beztlenowe z ust, leczy dziąsła, opryszczkę, zwalcza ból gardła.
 • Znakomicie goi rany – to dzięki niemu uszkodzona skóra natarta napojem z jęczmienia szybciej się regeneruje i staje się bardziej delikatna
 • Król antyoksydantów – młody jęczmień ma w sobie glikozylisowiteksynę – antyoksydant mocmniejszy o ok.500 razy od witaminy E !
 • Młody jęczmień jest bezcenny dla urody – jego składniki zwalczają choroby skórne między innymi takie jak: trądzik, egzemę, atopowe zapalenie skóry, leukopatię


Młody jęczmień radzi sobie także z zakwaszeniem organizmu – ma silne zasadotwórcze działanie
Dodatkowo pomaga zapobiec bólom głowy, zaburzeniu snu, chronicznemu zmęczeniu oraz depresji

PRODUKT MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI ORZECHÓW ZIEMNYCH, GORCZYCY, GLUTENU, SOI.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.