Ziele Glistnika do kąpieli 50g


FLO2

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


9,00 zł

Ziele Glistnika

Producent: Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS, Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna, 98-345 Mokrsko 118

index: FLO2

Ziele glistnika stosowane było do okładów, płukanek i miejscowego przemywania skóry. Surowiec ten dzięki zawartości wielu cennych składników jest środkiem wspaniale wpływającym na stan skóry, a także łagodzącym i tonizującym wszelkie jej podrażnienia.

Sposób użycia:
2 łyżki stołowe ziela glistnika zalać 2 szklankami letniej wody, powoli ogrzewać pod przykryciem aż do momentu zagotowania. Przecedzić i ostudzić do temp. 37-39°C. Stosować do miejscowego przemywania skóry.

Działanie Glistnika:
- chelidonina wykazuje działanie rozkurczowe na drogi żółciowe, przewód pokarmowy i oskrzela oraz żółciopędne i słabe uspokajające.
- chelerytryna i sangwinaryna wykazują działanie bakteriobójcze, pierwotniakobójcze, grzybobójcze,
- przeciwnowotworowe (chelidonina hamuje podziały komórek)
- używany powszechnie jako lek usuwający brodawki (kurzajki) na skórze. Wystarczy kilka razy posmarować kurzajkę sokiem mlecznym z glistnika. Kurzajkę uprzednio należy zmiękczyć wodą z mydłem. Działanie to wiąże się z obecnością w soku chelidoniny.

Ze względu na dość silne toksyczne własności leczenie tą rośliną może być przeprowadzane tylko za wiedzą i pod kontrolą lekarza. Nie może być stosowana pod koniec ciąży (pobudza skurcze macicy), w chorobie wrzodowej, przy jaskrze i ostrych nieżytach przewodu pokarmowego.

Sklad: Ziele glistnika 100%.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.