Kora berberysu 100g Laboratorium Zielarza Cortex Berberidis


LZ23

Nowy produkt

Dostępnośc produktu

Tylko online


27,00 zł

Kora berberysu 100g

Dystrybutor: Laboratorium Zielarza Sp. z o.o. , ul. Chrzanowska 15, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

index: LZ23

Kora berberysu (kwaśnicy) – Cortex Berberidis jest pozyskiwana z gatunku Berberis vulgaris Linne, z rodziny berberysowatych – Berberidaceae. Występuje w Europie i Azji, ponadto w Afryce (północno-zachodnia część). Naturalizowany w Ameryce Północnej. Sadzony i uprawiany w większości krajów na całym świecie. Jest krzewem dorastającym do ok. 4-5 m wysokości, pokrytym cierniami (trójdzielnymi). Owoce berberysu służą często do fałszowania owoców żurawiny.

Kora berberysu jest zasobna w alkaloidy (berberyna, kolumbamina, palmatyna, berbamina, oksykantyna, magnifloryna), garbniki. Zawartość alkaloidów wynosi od 3 do 6%, rzadziej więcej, jak np. w korzeniu berberysu.

Wodne wyciągi z kory berberysu mają właściwości antyseptyczne, ściągające i pobudzające trawienie. Odwar z kory jest cenny w kosmetyce do płukania jasnych włosów, którym nadaje złocistą barwę i zapobiega łupieżowi.

Surowiec nie był poddawany działaniu wysokiej temperatury, mikrofal, promieni ultrafioletowych, ultradźwięków oraz działaniu pary wodnej. Materiał zielarski najwyższej jakości.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze oferty.